Trwa rejestracja uczestników do 9. edycji konkursu FameLab Poland, w którym naukowcy doskonalą umiejętności komunikacyjne i dzielą się swoją wiedzą z publicznością. Zgłoszenia w postaci 3-minutowego filmu należy wysyłać do 20 stycznia br., do godz. 12. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę główną w wysokości 12 tys. zł, a laureat wyróżnienia Fundacji Kościuszkowskiej stypendium naukowe w USA.

Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Aby wziąć udział w FameLabie, należy do 20 stycznia br. wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie famelab.org.pl. Najważniejszą częścią zgłoszenia jest 3-minutowy film – nagranie wystąpienia o nauce. Materiał musi być nagrany jednym ciągiem, bez cięć, bez montażu. W filmie musi zostać przedstawiona sylwetka naukowca zgłaszającego się do konkursu. Ocenie nie podlega jakości technicznej nagrania – musi być ona jedynie wystarczająca, żeby było możliwe zobaczenie i usłyszenie wystąpienia.

Laureat pierwszego miejsca otrzyma 12 tysięcy złotych, drugiego – 6 tysięcy złotych, natomiast trzeciego – 3 tysiące złotych. Przyznana zostanie także nagroda publiczności – voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu), fundowany przez British Council. Dodatkowo specjalne wyróżnienie przyzna Fundacja Kościuszkowska – będzie to promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA w wysokości 9 tysięcy dolarów amerykańskich.

Zwycięzca lub zwyciężczyni weźmie udział w międzynarodowym finale FameLab International w Cheltenham w Wielkiej Brytanii podczas Cheltenham Science Festival. Uczestnicy, którzy zakwalifikują się do finału, biorą udział w profesjonalnym szkoleniu MasterClass. To intensywny kurs z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji i wystąpień publicznych, prowadzony przez brytyjskich i polskich trenerów.

Półfinał konkursu odbędzie się 7 marca br., finał krajowy – 16 marca br., a międzynarodowe półfinały oraz międzynarodowy finał w Cheltenham: 2–7 czerwca br.

Szczegółowe informacje: link