25.02.2024 18:00

Kompania Tańca AWF Poznań ponownie wystąpi na scenie ze spektaklem „LOVE” w choreografii mgr Agnieszki Doberskiej.️ Wystąpią na deskach Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie podczas Wieczoru Tańca Współczesnego, który odbędzie się 25 lutego br.

Podczas Wieczoru Tańca Współczesnego wystąpi również studentka kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej Lena Skrzypczak z autorskim solo zatytułowanym „People dressed in flowers”.

Inspiracją do stworzenia spektaklu “LOVE” był cytat: „Wszystkie przemiany kulturowo-społeczne tworzy mechanizm 'kreatywnej destrukcji” – „Płynne pokolenie” Zygmunt Baumann. Premiera odbyła się 4 czerwca 2023 roku.

Opis spektaklu:

To, co tworzy konstrukcję, jednocześnie powoduje destrukcję, tego co w tym miejscu musi się rozpaść z tego względu, że nie ma w tym kontekście miejsca na to wszystko, co nie tworzy a niszczy. Akt tworzenia pozwala zburzyć warstwy tego, co destrukcyjne. Robienie czegoś z miłości dekonstruuje wszystko to, co z miłości nie jest. Zatem czy dekonstrukcja zawsze oznacza akt zniszczenia? Dekonstrukcja barier, które blokują rozwój i akceptację wydaje się aktem miłości niszczącym obłudę, kłamstwo i nienawiść, które zlekceważone niszczą nasz świat.

W spektaklu zatańczą:

Julia Bentkowska, Aleksandra Jóźwiak, Maja Lubawa, Zuzanna Neverauskas, Kamila Niemczewska, Kamil Podgórski, Milena Bialik, Ula Kierczyńska, Amelia Szalewska, Julia Matłoka.

Choreografia: Agnieszka Doberska

Muzyka: MARMØ Franciszek Jackowski