To był biało-czerwony dzień w chińskim Chengdu. W niedzielę 06.08. br. nasi sportowcy 15 razy stawali na podium 31. Letniej Uniwersjady. Wśród nich znalazła się trójka naszych studentów.

W pierwszym niedzielnym biegu wioślarskim złoty medal w kategorii czwórek podwójnych mix wywalczył nasz student Jakub Woźniak. Osada, w której płynął Jakub, wyprzedziła Włochów po dwukilometrowym wyścigu z czasem 6:18.25 min. Z kolei srebro, w kategorii czwórka bez sterniczki zdobyły Katarzyna Boruch i Martyna Jankowska, z filii AWF Poznań w Gorzowie Wlkp. Polki musiały ustąpić tylko gospodarzom imprezy. Świetny występ naszych wioślarzy!

Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom i trzymamy kciuki za dalsze medalowe zmagania Akademickiej Reprezentacji Polski w Chengdu.

Wyniki finałów A z udziałem naszych studentów:
– czwórki podwójne mix: 1. Polska (Barbara Streng, Katarzyna Duda, Jakub Woźniak, Kajetan Szewczyk) 6:18.25, 2. Włochy 6:19.91, 3. Niemcy 6:22.28;
– 4-KA: 1. Chiny 6:41.05, 2. Polska (Katarzyna Boruch, Martyna Jankowska, Izabela Pawlak, Anna Potrzuska) 6:50.05, Holandia 6:52.00;