Trwa kolejna edycja konkursu Miasta Poznania, w którym co roku przyznawana jest Nagroda Naukowa za wybitne osiągnięcia oraz stypendia dla naukowców i naukowczyń przed 30 rokiem życia. Ze względu na procedurę zgłoszeń (uczestnika konkursu zgłasza Uczelnia), osoby zainteresowane udziałem komplet dokumentów mogą składać do sekretariatów odpowiednich Dziekanów do 23 kwietnia br.

Nagrodę otrzyma osoba, która może poszczycić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi w ciągu ostatnich dwóch lat. Z kolei stypendium przeznaczone jest dla zdolnych naukowców i naukowczyń, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Prawo zgłaszania kandydatów do Nagrody Naukowej oraz stypendiów przysługuje: szkołom wyższym, instytucjom i jednostkom naukowym, stowarzyszeniom oraz fundacjom zajmującym się nauką i działającym w Poznaniu, radnym Miasta Poznania, członkom Kapituły konkursu oraz dotychczasowym laureatom Nagrody Naukowej Miasta Poznania.

W związku z obostrzeniami epidemicznymi wnioski należy przesyłać drogą mailową. Skan wniosku powinien być podpisany przez kandydatów i osoby lub instytucje zgłaszające. Ze względu na tę procedurę (uczestnika konkursu zgłasza Uczelnia), osoby zainteresowane udziałem komplet dokumentów powinny dostarczyć do sekretariatów odpowiednich Dziekanów do 23 kwietnia br. Po zgłoszeniu do Dziekanów, wnioski trafią do Rektora, który następnie we wskazanym terminie (tj. do 30 kwietnia br.) wyśle je do Urzędu Miasta Poznania.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz niezbędne dokumenty dostępne są na stronie Miasta Poznania: link.