W weekend 26-28.04.2024 r. odbywał się w Poznaniu półfinał AMP w koszykówce mężczyzn. W turnieju udział brała nasza drużyna, która trafiła do grupy czterozespołowej złożonej także z Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia. Po dwóch wygranych meczach w grupie (porażka z Politechniką), zakwalifikowaliśmy się do najlepszej ósemki turnieju.

W fazie pucharowej naszym rywalem byli koledzy z AWF Wrocław. Po emocjonującym meczu ulegliśmy im różnicą 5 punktów. Zwycięstwo premiowało zespół z Wrocławia do turnieju finałowego.

Nasz zespół, aby tam trafić, musiał wygrać dwa kolejne spotkania i zająć 5 miejsce w turnieju. Pierwszy mecz z Uniwersytetem Gdańskim wygraliśmy 69:56 i w meczu o awans ponownie spotkaliśmy się z Politechniką Poznańską. Po bardzo wyrównanym meczu, zwycięstwo odnieśli gospodarze turnieju (51:50) i to oni uzupełnili skład zespołów awansujących do turnieju finałowego.

Nasi koszykarze pokazali się z bardzo dobrej strony, jednak uznali wyższość zespołów, które złożone były z zawodników klubowych danych uczelni.

AWF Poznań wystąpił w składzie: Hołyś Kacper, Szpakowski Rafał, Gorzelany Maciej, Frydrych Kajetan, Zawodniak Łukasz, Weiss Tomasz, Żaba Marcel, Puchalski Marcin i Szyliński Mikołaj. Rolę trenera pełnił Grzegorz Stefanowicz.