25.04.2024 12:00 - 12:15

Zapraszamy wszystkich do wspólnego zatańczenia poloneza 25 kwietnia o godz. 12.00 na boisku AWF Poznań przy ul. Królowej Jadwigi 27/39. Świętujemy wpisanie poloneza na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO, która wyróżnia na arenie światowej wybrane m.in. tradycje i przekazy ustne, sztuki widowiskowe i tradycje muzyczne oraz zwyczaje i obchody.

Wydarzenie odbędzie się na kilka dni przed Międzynarodowym Dniem Tańca, co jest kolejnym powodem, aby być z nami 25 kwietnia i z radością celebrować ten dzień!Taniec potrwa ok. 10 minut. Poprowadzą go tancerze naszego Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF oraz studenci kierunku Taniec w kulturze fizycznej.

Zapraszamy do wspólnego tańczenia pracowników i studentów AWF, ale również osoby spoza Uczelni! Poloneza poprowadzą tancerze w oryginalnych strojach ludowych. Organizatorem wydarzenia jest Zakład Tańca AWF i ZTL „Poznań” AWF.

Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia o godz. 12.00. Zapraszamy do przyjścia pół godziny wcześniej (na stadion), by punktualnie rozpocząć poloneza. Taniec będzie nagrywany także z drona, więc im będzie nas więcej, tym lepiej! Dołączajcie do wspólnego tańca i udostępniajcie wydarzenie, żeby jak największa liczba osób dowiedziała się o nim!