Przed nami VII edycja programu honorowej zbiórki krwi w AWF Poznań „Pomaganie mamy we krwi – zostań bohaterem!”. Krew można będzie oddać we wtorek i środę, 28 i 29 stycznia br., w godz. 8-14 w holu na parterze budynku dydaktycznego.

Założeniem programu jest propagowanie idei krwiodawstwa, transplantologii oraz zdrowego trybu życia. Żeby oddać krew należy posiadać ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek oraz dużo pić. Krwiodawcy przysługuje dzień wolny od pracy – odpowiednie zaświadczenia będą wydawane podczas zbiórki.

Warto pamiętać, że krew można oddać po spełnieniu kilku warunków, m.in. muszą minąć minimum: cztery miesiące od wykonania tatuażu lub kolczykowania, trzy dni od zakończenia miesiączkowania, dwa tygodnie od przebycia grypy, zakażenia grypopochodnego, gorączki powyżej 38ºC i po zakończeniu przyjmowania antybiotyku. Nie należy także pić alkoholu dobę przed oddaniem krwi, a także nie palić papierosów przez m.in. pół godziny.

Honorowa zbiórka krwi odbędzie się we wtorek i środę, 28 i 29 stycznia br., w godz. 8-14 w holu na parterze budynku dydaktycznego. Organizatorem wydarzenia jest Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego AWF Poznań.