W miniony piątek, 12 stycznia br. Hala Dydaktyczno-Sportowo im. prof. Wieczorka zamieniła się w przestrzeń pełną sportowych superbohaterów i postaci z bajek. Wszystko to w ramach dwóch festynów rekreacyjno-sportowych dla dzieci, które przygotowali studenci pierwszego roku kierunku Wychowanie Fizycznego.

– W ramach przedmiotu zabawy i gry ruchowe studentki i studenci, metodą projektu, przygotowują imprezę o charakterze ruchowym. Planują poszczególne konkurencje, przydzielają sobie zadania, zajmują się organizacją całego wydarzenia pod okiem prowadzących. Dzięki takim zajęciom nabywają umiejętności, które przydadzą się im do organizacji podobnych imprez w szkołach lub podczas obozów i kolonii w przyszłej pracy zawodowej – mówi prof. AWF dr hab. Adam Kantanista z Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportów Całego Życia.

W zajęciach wzięło udział blisko 200 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Lubonia i Szkoły Podstawowej nr 5 z Poznania. Uczniowie mierzyli się z wieloma konkurencjami pod czujnym okiem studentek i studentów przebranych za superbohaterów i postacie z bajek.

Projekt studenci wykonują sami, my staramy się wspierać ich na każdym kroku, m.in. analizując z nimi poszczególne konkurencje, omawiając plan całego festynu. W trakcie całego semestru studenci poznają różne formy zabaw i gier ruchowych, nabywają umiejętności ich prowadzenia oraz konstruowania lekcji wychowania fizycznego z ich wykorzystaniem. Festyn rekreacyjno-sportowy jest okazją do wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności praktycznych – stwierdziła prof. AWF dr hab. Magdalena Król-Zielińska.