24.01.2023 12:00 - 24.01.2023 17:00

Przewodniczący Komisji Etyki Badań Naukowych Wydziału Wychowania Fizycznego i Nauk o Sporcie na Uniwersytecie Teherańskim prof. Reza Rajabi już w najbliższy wtorek, 24 stycznia br. odwiedzi naszą Uczelnię. Poprowadzi zajęcia i warsztaty dla studentów Fizjoterapii.

Profesor Rajabi sam nawiązał kontakt z naszą Uczelnią. Jest on specjalistą w dziedzinie gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej i jak sam mówi, niewiele jednostek zajmuje się tą tematyką. Podczas dwudniowej wizyty chciałby porównać techniki wykorzystywane w swojej pracy z technikami stosowanymi przez pracowników naszej Uczelni. Nie wyklucza także nawiązania współpracy z naszą jednostką. Podczas wykładów i warsztatów skupi się głównie na zasadach pomiaru i oceny postawy dzieci, przedstawi przykładowe gry i zabawy korekcyjne.

Reza Rajabi od 2016 roku pełni funkcję prezesa irańskiego Stowarzyszenia na rzecz zdrowia i ćwiczeń korekcyjnych. Jego praca od 20 lat skupia się wokół ćwiczeń korekcyjnych, urazów sportowych, metodologii badań, oceny układu mięśniowo-szkieletowego, pomiarów terenowych i laboratoryjnych na Wydziale Wychowania Fizycznego i Nauk o Sporcie na Uniwersytecie Teherańskim. Opublikował ponad 150 recenzowanych artykułów w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz 5 książek. Jego obecne zainteresowania badawcze i projekty koncentrują się na terapii przez zabawę (gry i zabawy korekcyjne) małych dzieci z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego.

PROGRAM 24.01:

• Wykład i warsztat: Principles of postural measurement & evaluation” – 12.00-14.00 – Aula AWF
  • Corrective games & Plays for children with postural defeats 14.30-16.00 – Aula AWF
  • Q&A 16.00-16.30 – Aula AWF

Do udziału zapraszamy zarówno studentów, jak i pracowników zainteresowanych tą tematyką.