Miniony weekend minął w Poznaniu pod znakiem sportów wodnych. Na terenie jeziora maltańskiego odbył się Puchar Świata w Kajakarstwie. Polacy zdobyli łącznie 12 medali, w tym 6 złotych, co dało biało-czerwonym wygraną w klasyfikacji medalowej!

Do niewątpliwego sukcesu swoje cegiełki dołożyli nasi studenci, podopieczni AZS-AWF Poznań oraz AZS-AWF Gorzów Wielkopolski: Jakub Stepun, Patrycja Mendelska, Angelika Dorozińska, Alex Koliadych, Katarzyna Szperkiewicz, Wiktor Głazunow, Tomasz Barniak, Krystian Hołdak, Martyna Klatt oraz Karolina Naja i Anna Puławska. Ich wkład, to trzy złote i trzy srebrne medale.

Poniżej lista Naszych medalistów:

Złoto:
K4 W 500m Finał A Karolina Naja / Anna Puławska / Adrianna Kąkol / Dominika Putto
K2 W 200m Finał Martyna Klatt / Helena Wiśniewska
K2 W 500m Finał A Martyna Klatt / Helena Wiśniewska

Srebro:
K2 W 500m Finał A Karolina Naja / Anna Puławska
C4 M 500m Finał Juliusz Kitewski / Krystian Hołdak / Kacper Sieradzan / Adrian Kłos
C1 M 1000m Finał A Wiktor Głazunow

Naszym sportowcom gratulujemy!

Zdjęcia dzięki uprzejmości: Jarosław Janowski – Zakład Teorii Sportu.