Nasza Akademia po raz czwarty przeprowadzi program „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej”. Program skierowany jest do studentów-ochotników, którzy w trakcie studiów chcą odbyć przeszkolenie wojskowe. Zainteresowani mogą wziąć udział w spotkaniach organizacyjnych, które odbędą się online w pierwszej połowie marca, a także wypełnić formularz zgłoszeniowy. Rekrutacja trwa do 20 marca!

Spotkania informacyjno-organizacyjne online odbędą się w terminach: 1 i 9 marca o godz. 15, 10 marca o godz. 10, 16 marca o godz. 15 oraz 17 marca o godz. 10. Wszystkie zostaną przeprowadzone na platformie ZOOM. Uczestnicy otrzymają najważniejsze informacje o organizowanej przez Uczelnię teoretycznej części szkolenia w dwóch modułach: podstawowym i podoficerskim.

Do programu przystąpić mogą studenci studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich na każdej uczelni publicznej i niepublicznej, posiadający obywatelstwo polskie. W szkoleniu nie mogą brać udziału doktoranci, studenci studiujący poza granicami kraju i studenci przebywający na terenie Polski na podstawie zezwolenia na pobyt stały, nieposiadający obywatelstwa polskiego.

Rekrutacja do IV edycji Legii Akademickiej w AWF Poznań trwa do 20 marca br. W celu zgłoszenia należy wypełnić elektroniczny formularz na stronie: link.

W trzech edycjach AWF Poznań przeszkoliła 604 studentów z naszej Uczelni oraz 28 uczelni wyższych z terenu Wielkopolski i spoza województwa. Dotychczasowa realizacja programu spotkała się z bardzo dużym uznaniem dawnego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które skierowało do Akademii list gratulacyjny jako wyróżnienie dla najlepszej w całym kraju.

Zachęcamy do śledzenia podstrony Legia Akademicka, gdzie dostępne są wszystkie najnowsze informacje: link. Szczegółowe informacje o programie dostępne są także w biuletynie informacyjnym Biura ds. Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”: link.

Dane do logowania na spotkania informacyjno-organizacyjne na platformie ZOOM:
Spotkanie: link