Tegoroczni maturzyści podczas Drzwi Otwartych, które odbyły się w sobotę zapoznali się z zasadami rekrutacji, zadawali pytania obecnym studentom, a także wygrali sportowe nagrody.

Przybyłych w sobotnie przedpołudnie kandydatów przywitali Prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk o Zdrowiu dr Krystian Wochna oraz dr Damian Jerszyński z Zakładu Pływania i Ratownictwa Wodnego. Podczas godzinnej części oficjalnej zainteresowani naszą Uczelnią zapoznali się z najważniejszymi informacjami o kierunkach studiów, filmami przybliżającymi uczelniane życie, a także obejrzeli pokaz AZS AWF Taekwondo Olimpijskiego. O kierunkach Wychowanie Fizyczne i Sport opowiedział dr Tomasz Garsztka, Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej, o Fizjoterapii dr hab. Marzena Wiernicka, kierownik Zakładu Kinezyterapii i Fizjoterapii Wieku Rozwojowego, kierunek Turystka i Rekreacja przybliżyła dr Małgorzata Woźniewicz-Dobrzyńska z Zakładu Metodyki Rekreacji, o Dietetyce dr inż. Agnieszka Bilska z Zakładu Żywności i Żywienia, a o kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej dr Paulina Wycichowska, kierownik Zakładu Tańca.

Trzy osoby otrzymały także pamiątkowe gadżety za udzielenie dobrej odpowiedzi na pytania o naszą Akademię, a wylosowani szczęśliwcy wrócili do domów ze sportowymi nagrodami – podwójnymi voucherami na cały dzień na Jump Arenę, gadżetami AWF oraz upominkami od samorządu studenckiego.

Po części oficjalnej przyszedł czas na poznanie Uczelni oraz rozmowy ze studentami i wykładowcami. W tym samym czasie, gdy jedni kandydaci rozmawiali obecnymi studentami przy stoiskach kierunkowych, zadawali pytania o rekrutację pracownikom Sekcji Socjalnej Studenta inni brali udział w przygotowanych warsztatach. Przybliżały one charakter prowadzonych zajęć.

Z dużym zainteresowaniem spotkały się zajęcia „Zaklej swój ból – taping w sporcie i rehabilitacji” oraz „Biegasz, jesteś aktywny? Najlepsze techniki rozciągania mięśni”. Kandydaci zainteresowani kierunkiem Taniec w Kulturze Fizycznej uczestniczyli w zajęciach „Go with the Flow I – świadomość ciała” oraz „Go with the Flow II – taniec streetowy”, natomiast przyszli dietetycy zwiedzali uczelnianą kuchnię i dowiedzieli się jak przygotować pakiet witamin w kwadrans. Przyszli nauczyciele Wychowania Fizycznego oraz zainteresowani kierunkiem Sport mogli sprawdzić swój skład ciała, moc i równowagę, a także wziąć udział w „Kreatywnej lekcji Wychowania Fizycznego”. Maturzyści, którzy planują iść na Turystykę i Rekreację mieli okazję poznać nasz Kampus podczas gry terenowej.

Organizatorzy Drzwi Otwartych – Dział Marketingu i Karier – dziękują wszystkim pracownikom i studentom obecnym na wydarzeniu oraz zaangażowanym w jego organizację.

Warsztaty, które odbyły się w ramach Drzwi Otwartych:

– „Z czego się składasz? Czy jesteś zrównoważony? – Pomiar składu ciała, mocy i równowagi” – dr Jarosław Janowski, dr Krzysztof Karpowicz z Zakładu Teorii Sportu,

– „Kreatywna lekcja Wychowania Fizycznego” – prof. AWF dr hab. Małgorzata Bronikowska z Zakładu Metodyki Rekreacji, prof. dr hab. Michał Bronikowski z Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej, dr Agata Korcz z Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej oraz dr Jana Krzysztoszek z Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej,

– „Zaklej swój ból – taping w sporcie i rehabilitacji” – dr Łukasz Michałowski z Zakładu Kinezyterapii i Fizjoterapii Wieku Rozwojowego,

– „Biegasz, jesteś aktywny? Najlepsze techniki rozciągania mięśni” – dr Ewa Kamińska z Zakładu Kinezyterapii i Fizjoterapii Wieku Rozwojowego,

– „Pakiet witamin w kwadrans – Stwórz swój własny koktajl owocowy” – dr inż. Monika Radzimirska-Graczyk, dr Natalia Popierz-Rydlewska, dr inż. Agnieszka Bilska, dr Anna Gogojewicz z Zakładu Żywności i Żywienia,

– „Go with the Flow I – świadomość ciała” – dr Paulina Wycichowska z Zakładu Tańca,

– „Go with the Flow II – taniec streetowy” – Zuzanna Kozak SKN Pracownia Nauk o Tańcu,

– „Poznaj AWF Poznań – gra terenowa na terenie naszego kampusu” – studenci kierunku Turystyka i Rekreacja.