Kolejne dobre informacje napływają przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi. Podczas imprezy rozgrywanej w Paryżu, Polska może liczyć na wyjątkowo silną reprezentację, w której znaczącą rolę będą odgrywać Studenci naszej Uczelni, zawodnicy AZS AWF Poznań i AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Do florecistek i florecistów, kajakarek, którzy wywalczyli kwalifikację olimpijską dołączył wczoraj Jakub Stepun, zawodnik AZS AWF Poznań.

Nasz kajakarz wywalczył przepustkę olimpijską w konkurencji K2 500 m w kontynentalnych regatach kwalifikacyjnych w węgierskim Szegedzie, będąc w parze z Przemysławem Korsakiem. Tym samym Jakub dołączył do grona kajakarek i kajakarzy związanych z naszą Uczelnią, których zobaczymy w Paryżu. Na ten moment kwalifikację drużynową dla kraju wywalczyły: Karolina Naja, studentka Filii AWF Poznań w Gorzowie Wielkopolskim (KS Posnania), w konkurencji K4 500; Martyna Klatt będąca zawodniczką AZS AWF Poznań, w konkurencji K2 500 (obie wywalczyły już przepustkę imienną) oraz Anna Puławska z AZS AWF Gorzów Wlkp. Kwalifikację drużynową dla kraju wywalczyli również Wiktor Głazunow, student Filii AWF Poznań w Gorzowie Wielkopolskim, w kategorii C1 1000 M oraz Katarzyna Szperkiewicz z AZS AWF Poznań.

Znamy również skład polskiej drużyny florecistek, która pojawi się w Paryżu. Dla stolicy Wielkopolski jest to historyczny moment, ponieważ cała czteroosobowa drużyna będzie się składać z zawodniczek poznańskich klubów. Wśród nich znalazły się dwie zawodniczki związane z AZS AWF Poznań: Martyna Jelińska oraz Martyna Synoradzka wraz z trenerem głównym kadry Tomaszem Ciepłym z AZS AWF Poznań. Z kolei w drużynie naszych florecistów znalazł się Adrian Wojtkowiak z AZS AWF Poznań. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwszy występ polskich florecistów na igrzyskach od 2000 roku.

Przed nami gorący okres, podczas którego ostatnie zawodniczki i zawodnicy będą potwierdzali swój udział w zbliżających się Igrzyskach. Mamy nadzieję, że to nie koniec pozytywnych informacji. Trzymamy kciuki za naszych sportowców!

Foto: profile sportowców w mediach społecznościowych