Nasze studentki Anna Puławska i Karolina Naja zostały dwukrotnymi mistrzyniami świata (K4 i K2 500 m), a Wiktor Głazunow z AZS AWF Gorzów został dwukrotnym wicemistrzem na kajakarskich mistrzostwach świata w kanadyjskim Halifax. Srebro dołożyli też kanadyjkarka Katarzyna Szperkiewicz i Tomasz Barniak – oboje z AZS AWF Poznań. Dodajmy, że Karolina Naja, jako jedyna Polka w historii, ma po ostatnim tym sukcesie trzy złote medale mistrzostw świata.

W sobotę Naja i Puławska wraz z Adrianną Kąkol i Dominiką Putto zostały mistrzyniami świata w czwórkach w konkurencji K4 500 metrów.

W niedzielę nasze studentki wywalczyły złote medale na tym samym dystansie (K2 500m). Obecnie Karolina Naja z KS Posnania, jako jedyna Polka w historii, ma w dorobku trzy złote medale MŚ.

W niedzielę w kanadyjskim Halifax świetnie spisali się też kanadyjkarze. W składzie: Kitewski, Śliwiński, Głazunow (AZS AWF Gorzów), Zezula sięgnęli po srebrne medale rywalizacji czwórek na 500 metrów. Dzień wcześniej Głazunow wraz z Barniakiem w kategorii C2 na 500m wywalczyli srebrny medal ustępując jedynie dwójce z Hiszpanii.

Na drugim miejscu na podium stanęły też kanadyjkarki w kategorii C4 500 m: Sylwia Szczerbińska, Aleksandra Jacewicz, Katarzyna Szperkiewicz (AZS AWF Poznań) i Julia Walczak. Ustąpiły jedynie Niemkom, od których były wolniejsze o zaledwie 0,17 sekundy.