Trójka studentów naszej Uczelni otrzymała stypendia ministra nauki za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2023/2024. Do MNiSW wpłynęło ponad 1000 z całej Polski. Stypendium przyznano 386 studentkom i studentom, w tym tylko 35 za osiągnięcia sportowe.Wśród tego elitarnego grona znalazła się trójka naszych studentów:

Martyna Jankowska —  studentka kierunku Wychowanie Fizyczne i zawodniczka sekcji wioślarskiej AZS AWF w Gorzowie Wielkopolskim. Martyna posiada mistrzowską międzynarodową klasę sportową, którą uzyskała podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Ploviv w Bułgarii, zajmując I miejsce w konkurencji BW4-.  Nasza studentka należy również do młodzieżowej kadry narodowej Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, a do ostatnich osiągnięć może zaliczyć II miejsce na ostatnich Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Krefeld (BW2-), II miejsce podczas 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu (KA4-) oraz I miejsce podczas Mistrzostw Polski Seniorów rozgrywanych w 2023 roku w Poznaniu (KA4-).

Faustyna Kotłowska — studentka kierunku Fizjoterapia z Filii AWF w Gorzowie Wlkp. będąca zawodniczką kadry narodowej w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych. Faustyna jest również objęta programem przygotowań do zbliżających się igrzysk paraolimpijskich. Nasza studentka zajęła odpowiednio II miejsce w rzucie dyskiem oraz V w pchnięciu kulą podczas Mistrzostw Świata World Para Athletics rozgrywanych w Paryżu. Z kolei podczas IWAS World Games w 2022 roku ustanowiła rekord świata w rzucie dyskiem w klasie startowej F64, a podczas Paralekoateltycznych Mistrzostw Świata rekord Europy w klasie startowej F64 w pchnięciu kulą.

Wojciech Szwarc — student kierunku Sport będący zawodnikiem wioślarskiej kadry narodowej. Ma na swoim koncie liczne sukcesy w Mistrzostwach Polski Seniorów odbywających się w Poznaniu. W 2021 roku zdobył I miejsce w czwórce bez sternika mężczyzn, z kolei w 2022 roku zajął I miejsca w dwójce bez sternika mężczyzn, a także ósemce bez sternika mężczyzn oraz II miejsce w czwórce bez sternika mężczyzn.

Poprzednie stypendium ministra nauki za znaczące osiągnięcia sportowe otrzymała w 2021 roku studentka kierunku Wychowanie Fizyczne Katarzyna Boruch, będąca zawodniczką sekcji wioślarskiej AZS AWF w Gorzowie Wielkopolskim.

Jesteśmy dumni z naszych stypendystów, którym serdecznie gratulujemy!