Ponad 4,5 tys. klubów z całego kraju, 75 tysięcy zawodniczek i zawodników startujących w 75 dyscyplinach, 4 kategorie wiekowe i blisko 690 imprez sportowych. Tak prezentuje się podsumowanie corocznego rankingu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, w którym AZS AWF Poznań zajęło drugie miejsce i poprawiło swój wynik z zeszłego roku (IV miejsce).

– No i stało się! Przez kilka lat w pierwszej „dziesiątce” klubów w Polsce, coroczny systematyczny postęp, a teraz AZS AWF Poznań zdobyło 2. miejsce w Systemie Sportu Młodzieżowego (na ponad tys. klubów). Bardzo gratuluję zawodniczkom, zawodnikom i trenerom osiągniętych rezultatów.[…] Co najważniejsze wyniki dzieci i młodzieży przekładają się na wyniki seniorskie – tak podsumował sukces w mediach społecznościowych prezes AZS AWF Poznań dr Jarosław Janowski, który jest również wykładowcą w Zakładzie Teorii Sportu.

Znakomity wynik AZS działającego przy naszej Uczelni nie byłby możliwy bez działaczy i sponsorów oraz partnerów takich jak m.in.: Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Poznańskich Olimpijczyków w Poznaniu, Zespół Szkół Nr 8 w Poznaniu, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań.

Warto odnotować, że czwarte miejsce w rankingu zajęła Organizacja Środowiskowa AZS Poznań. Również tam, wśród reprezentantów i działaczy, znajdują się osoby związane z naszą Uczelnią.

Serdecznie gratulujemy sukcesu, który jest wspólnym wysiłkiem na rzecz rozwoju poznańskiego sportu. Cieszymy się, że AWF Poznań może być jego częścią.