Biało-czerwoni zdobyli dziewięć medali podczas mistrzostw świata w kajakarstwie rozgrywanych w niemieckim Duisburgu. Zawody były również główną kwalifikacją olimpijską, a polscy sportowcy zapewnili sobie start w Paryżu w pięciu konkurencjach. Wśród kajakarzy nie zabrakło zawodników związanych z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

W piątek złoto wywalczyły w K2 200 Martyna Klatt będąca zawodniczką AZS AWF Poznań wspólnie z Heleną Wiśniewską. W rywalizacji czwórek na dystansie 500 m srebro wywalczyła osada w składzie: Karolina Naja i Anna Puławska z filii AWF Poznań w Gorzowie Wielkopolskim oraz Adrianna Kąkol i Dominika Putto.

Z kolei w sobotę Wiktor Głazunów reprezentujący filię AWF Poznań w Gorzowie Wielkopolskim wywalczył kwalifikacje olimpijską w C1 1000 metrów, a pół godziny później zdobył srebrny medal świata w C4 500 razem z Tomaszem Barniakiem z AZS AWF Poznań, Normanem Zezulą i Aleksandrem Kitewskim.  W niedzielę Wiktor zdobył również srebro w parze z Sylwią Szczerbińską na dystansie 500 metrów oraz brąz na dystansie 5000 m w kategorii C1.

Również w niedzielę srebro zdobyła Martyna Klatt i Helena Wiśniewska, tym razem polskie kajakarski minimalnie przegrały z Dunkami na dystansie 500 metrów. Z kolei brąz w kategorii C1 200 metrów wywalczył Alex Koliadych z filii AWF Poznań w Gorzowie Wielkopolskim.

Warto dodać, że trenerem kajakowej reprezentacji Polski kobiet jest Tomasz Kryk, absolwent AWF Poznań z 1993 roku.