Aż czternaścioro zawodniczek i zawodników reprezentujących AZS AWF Poznań znalazło się w zaszczytnym gronie laureatów stypendiów sportowych Miasta Poznania w kategorii młodzieżowej za wyniki osiągnięte w 2025 roku. To ogromne wyróżnienie dla naszego klubu i dowód na to, że nasza młodzież należy do ścisłej sportowej czołówki regionu.
Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się we wtorek, 23 czerwca na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta. Z rąk zastępcy prezydenta Poznania, Marcina Gołka, oraz przewodniczącego Rady Miasta, Grzegorza Ganowicza, stypendia odebrało łącznie 58 młodych sportowców z 14 poznańskich klubów.
Mamy powody do szczególnej dumy – AZS AWF Poznań posiada drugą najliczniejszą reprezentację wśród wszystkich nagrodzonych klubów w mieście, ustępując nieznacznie jedynie OŚ AZS Poznań. Przyznane stypendia są formą docenienia doskonałych wyników, jakie nasi sportowcy osiągali na arenach krajowych i międzynarodowych w ubiegłym roku.
Zgodnie z decyzją Miasta, miesięczne wsparcie finansowe w wysokości 600, 700 lub 800 zł będzie wypłacane zawodnikom przez okrągły rok – od lipca 2026 roku do czerwca 2027 roku.
Wśród nagrodzonych stypendystów AZS AWF Poznań dominują przedstawiciele dyscyplin indywidualnych. Pełna lista naszych wyróżnionych sportowców prezentuje się następująco:
Taekwondo olimpijskie:
- Wiktor Frydrychowicz
- Nina Banaś
- Lena Mielcarek
- Lena Kaszkowiak
- Grace Okpuruka
- Barbara Strzemkowska
Szermierka:
- Jan Nowak
- Szymon Pacholczyk
- Aleksandra Wieczorek
- Antonina Lachman
Kajakarstwo:
- Elżbieta Nowak
- Agata Kowalak
- Gracjan Michalak
Gimnastyka:
- Bartłomiej Wiśniewski
Wszystkim nagrodzonym sportowcom oraz ich sztabom szkoleniowym serdecznie gratulujemy! Życzymy wytrwałości w dalszych treningach oraz kolejnych wspaniałych sukcesów w nadchodzącym sezonie startowym.