Aż czternaścioro zawodniczek i zawodników reprezentujących AZS AWF Poznań znalazło się w zaszczytnym gronie laureatów stypendiów sportowych Miasta Poznania w kategorii młodzieżowej za wyniki osiągnięte w 2025 roku. To ogromne wyróżnienie dla naszego klubu i dowód na to, że nasza młodzież należy do ścisłej sportowej czołówki regionu.

Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się we wtorek, 23 czerwca na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta. Z rąk zastępcy prezydenta Poznania, Marcina Gołka, oraz przewodniczącego Rady Miasta, Grzegorza Ganowicza, stypendia odebrało łącznie 58 młodych sportowców z 14 poznańskich klubów.

Mamy powody do szczególnej dumy – AZS AWF Poznań posiada drugą najliczniejszą reprezentację wśród wszystkich nagrodzonych klubów w mieście, ustępując nieznacznie jedynie OŚ AZS Poznań. Przyznane stypendia są formą docenienia doskonałych wyników, jakie nasi sportowcy osiągali na arenach krajowych i międzynarodowych w ubiegłym roku.

Zgodnie z decyzją Miasta, miesięczne wsparcie finansowe w wysokości 600, 700 lub 800 zł będzie wypłacane zawodnikom przez okrągły rok – od lipca 2026 roku do czerwca 2027 roku.

Wśród nagrodzonych stypendystów AZS AWF Poznań dominują przedstawiciele dyscyplin indywidualnych. Pełna lista naszych wyróżnionych sportowców prezentuje się następująco:

Taekwondo olimpijskie:

  • Wiktor Frydrychowicz
  • Nina Banaś
  • Lena Mielcarek
  • Lena Kaszkowiak
  • Grace Okpuruka
  • Barbara Strzemkowska

Szermierka:

  • Jan Nowak
  • Szymon Pacholczyk
  • Aleksandra Wieczorek
  • Antonina Lachman

Kajakarstwo:

  • Elżbieta Nowak
  • Agata Kowalak
  • Gracjan Michalak

Gimnastyka:

  • Bartłomiej Wiśniewski

Wszystkim nagrodzonym sportowcom oraz ich sztabom szkoleniowym serdecznie gratulujemy! Życzymy wytrwałości w dalszych treningach oraz kolejnych wspaniałych sukcesów w nadchodzącym sezonie startowym.