Ostatnie tygodnie były intensywne dla naszych sekcji AZS AWF. Podczas Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się w dniach 1-3 lipca w Bydgoszczy, nasi kanadyjkarze zdobyli 11 medali. Wcześniej, bo w dniach 23-26 czerwca br., wywalczyli 6 medali na Mistrzostwach Europy Juniorów i U23 w Serbii. Z kolei od 6 do 9 lipca br. w rozgrywanych w Szwajcarii Mistrzostwach Europy do lat 16. w hokeju na trawie nasz zawodnik Jakub Rakowicz zajął VI miejsce, natomiast Mateusz Mazany był członkiem sztabu szkoleniowego dziewcząt, które zdobyły tytuł wicemistrza Europy. Do zawodów, które odbędą się pod koniec lipca, przygotowują sie nasi taekwondziści.

Wcześniej, bo pod koniec czerwca drużyna AZS AWF Poznań hokej na trawie zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

Warto odnotować też, że pod koniec czerwca, w dniach 23-26 czerwca br., kanadyjki i kanadyjkarze odnotowali kolejne udane starty podczas Mistrzostw Europy Juniorów i U23 w Belgradzie w Serbii.

A już niebawem, bo w dniach 28-30 czerwca br. nasi taekwondziści wezmą udział w Europejskich Igrzyskach Akademickich, które w tym roku odbędą się w Łodzi. Są imprezą sportową, w ramach której rozegrane będą zmagania w 19 dyscyplinach, wystartuje ponad 6000 sportowców z 39 krajów.