25 kwietnia br. studenci specjalizacji trenerskiej i instruktorskiej z koszykówki mieli okazję odbyć warsztaty trenerskie z aktualnym trenerem Mistrzyń Polski w koszykówce CCC Polkowice, a przede wszystkim głównym trenerem kadry narodowej seniorek, absolwentem AWF Poznań – mgr. Karolem Kowalewskim.

Była to okazja do poznania warsztatu oraz wysokiej etyki pracy trenera z najwyższego poziomu szkoleniowego w naszym kraju. Trener Kowalewski podzielił się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem w pracy na najwyższym poziomie rozgrywek. Podczas części teoretycznej zaznajomił słuchaczy z założeniami zorganizowanego powrotu do obrony (Transition defense) o obrony strefowej na całym boisku (Zone press). Zaangażowanie studentów w aktywne uczestnictwo w warsztatach świadczy o bardzo dobrym odbiorze tematyki i formuły zajęć.

Dodatkowym gościem podczas warsztatów była wiceprezes WZKosz, Ilona Mądra – kapitan zespołu Mistrzyń Europy w koszykówce kobiet z 1999 roku.