Hala gimnastyczno-sportowa w AWF stała się miejscem wielkiego treningu z Kamilem Syprzakiem, piłkarzem ręcznym, który od 2011 roku nieprzerwanie występuje w kadrze narodowej. Sypa Camp to nowoczesny trening obwodowy, który tym razem piłkarz ręczny poprowadził z pomocą studentów AWF. Do wydarzenia zaproszonych zostało łącznie 5 losowo wybranych szkół podstawowych z Poznania, tj. Poznańska Szkoła Chóralna Jerzego Kurczewskiego, SP nr 12 im. Wielkopolskiej Brygady Kawalerii, SP nr 42, SP nr 10, SP nr 7. W sumie w treningu udział wzięło ponad 100 dzieci.

Wydarzenie ma celu promocję piłki ręcznej w regionach z tradycjami szczypiorniaka, tak by budować na nowo zainteresowanie młodzieży tą dyscypliną.

W poprowadzeniu zajęć sportowych pomogli studenci ze specjalizacji piłki ręcznej, z koła naukowego metodyków WF, sportów tradycyjnych oraz magistranci Zakładu Psychologii, pod okiem prof. dra hab. Michała Bronikowskiego, kierownika Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej oraz dra Michała Pietrzaka z Zakładu Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych. Po zakończonym treningu krótką rozmowę z uczestnikami przeprowadził dr Łukasz Bojkowski z Zakładu Psychologii AWF. Zwrócił m.in. uwagę, jakie korzyści płyną z uprawiania aktywności fizycznej, a także, jak ważna jest dla sportowców odpowiednia dieta czy odpoczynek.

Kamil Syprzak – polski piłkarz ręczny, w kadrze narodowej nieprzerwanie od 2011 roku. Wywalczył w 2015 r. z kadrą brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Katarze oraz zajął 4. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Drugi Polak (po Bogdanie Wencie), który był zawodnikiem FC Barcelona Handball, zdobywając cztery mistrzostwa Hiszpanii. Wielokrotny finalista EHF Champions League. Od 3 sezonów zawodnik PSG i 3-krotny zdobywca mistrzostwa Francji. W tym sezonie wybrany najlepszym kołowym ligi francuskiej LiquiMoly. W obecnym sezonie jest w TOP3 strzelców Ligi Mistrzów.