Zdobycie mistrzostwa Czech oraz Słowacji, udział w Klubowych Mistrzostwach Europy oraz drugie miejsce w Pucharze Słowacji to największe sukcesy osiągnięte w 2019 r. przez naszego studenta, zawodnika piłki nożnej plażowej – Bartłomieja Stolarza. Pierwsze starty w nowym sezonie już w tym miesiącu – Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu oraz turniej piłki nożnej plażowej w Niderlandach.

Bartłomiej Stolarz piłkę nożną plażową trenuje od 2015 r. Występuje na jednej z kluczowych dla tej dyscypliny pozycji bramkarza. W polskich rozgrywkach reprezentuje I-ligowy klub Zgoda Chodecz Beach Soccer Team. Ponieważ w beach soccerze zawodnicy w jednym sezonie mogą występować w kilku państwach jednocześnie, od 2018 r. nasz student gra także w słowackim BSC Hustý, a od 2019 r. w czeskiej BS Slavia Praga. Z tymi klubami w lipcu ubiegłego roku świętował zdobycie Mistrzostwa Słowacji oraz Mistrzostwa Czech. Dodatkowo do zdobytego tytułu, klub BSC Hustý zajął drugie miejsce w rozgrywkach o Puchar Słowacji.

Na zaproszenie innego, czeskiego zespołu – SK Bosnia Teplice – Bartłomiej Stolarz wystąpił w prestiżowych Klubowych Mistrzostwach Europy – Euro Winners Cup w portugalskim Nazaré. Zespołowi udało się wyjść z grupy, jednak w 1/16 turnieju musiał uznać wyższość Sportingu Lizbona, w którym występuje najlepszy piłkarz w historii plażowego futbolu, 42-letni Madjer.

– Sezon 2020 zapowiada się również bardzo ciekawie. Już w styczniu odbywają się Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu, natomiast z klubem BSC Hustý organizujemy wyjazd na turniej w Niderlandach. Dzięki wybudowaniu hal do całorocznego uprawiania sportów plażowych, w lutym wezmę udział w rozgrywkach w Gliwicach – wymienia Bartłomiej Stolarz. – Najważniejsze turnieje przypadają na okres maj-sierpień. Z moją słowacką drużyną będziemy starali się o fundusze na udział w Euro Winners Cup, ponownie rozgrywanym w portugalskim Nazaré. Do tego dochodzą jeszcze rozgrywki ligowe i pucharowe w Polsce. Nie mogę się już doczekać naszego ulubionego lata – dodaje nasz student.

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy wielu udanych startów w tym sezonie!