Aleksandra i Anna Kniaź, studentki naszej Akademii w roku akademickim 2021/2022 startowały w zawodach z cyklu Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Jest to cykl imprez dedykowany studentom z niepełnosprawnościami, którzy chcą zmierzyć z innymi studentami z całej Polski. Siostry stanęły na podium m.in. zdobywając I miejsce w szermierce na wózkach oraz w pływaniu kraulem (Anna), a także w bowlingu – I miejsce i w tenisie stołowym – II miejsce (Aleksandra).

Podczas zawodów dla studentów z niepełnosprawnościami, organizatorzy zapewniają szkolenia z konkretnych dyscyplin, dzięki czemu każda z osób ma szansę wziąć udział w danej konkurencji. Dla wielu studentów to pierwsza okazja, by poznać podstawy danej dyscypliny.

Poniżej prezentujemy osiągnięcia naszych studentek:
Aleksandra Kniaź:

*I miejsce – bowling
*II miejsce – tenis stołowy
*III miejsce – szermierka na wózkach, narciarstwo alpejskie, badminton
*V miejsce – goalball, siatkówka na siedząco

Anna Kniaź:
*I miejsce – szermierka na wózkach, pływanie 50 m kraul
*II miejsce – badminton, pływanie 50 m delfin
*III miejsce – pływanie 4×50 m sztafeta
*IV miejsce – tenis stołowy
*V miejsce – goalball, siatkówka na siedząco
*VI miejsce – boccia

Przypominamy, że w naszej Akademii działa Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami [link], które m.in. wspiera finansowo wyjazdy studentów z niepełnosprawnościami na Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS.

Zachęcamy do kontaktu!