27.01.2023 11:30 - 13:45

27 stycznia br., w piątek, w g. 11.30-13.45 w Auli AWF odbędą się warsztaty pt. „Bilateralna Integracja – program ćwiczeń wspierający rozwój uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” dla studentów specjalności „Wychowanie fizyczne w szkołach i placówkach specjalnych” na kierunku Wychowanie Fizyczne. Poprowadzi je zaproszony gość ze Szkocji dr Andrew Dalziell, dyrektor i instruktor Bilateralnej Integracji.

W spotkaniu wezmą również udział przedstawiciele Polskiej Akademii Bilateralnej Integracji – Państwo Katarzyna Rychetsky i Martin Rychetsky. Warsztaty organizuje dr Magdalena Koper z Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej.

Bilateralna Integracja (BI) to stworzony przez Sheilę Dobie OBE (Szkocja) program ćwiczeń ruchowych, który zachęca mózg do bardziej efektywnego i szybszego przetwarzania bodźców, wspierający rozwój procesów uczenia się i kontroli zachowania. Program BI ma na celu poprawę parametrów ruchowych i sensorycznych w taki sposób, by dzieci/dorośli chętniej i z sukcesem włączały się w różnorodną aktywność fizyczną (w tym uprawianie sportu) i czerpały z niej jak najwięcej korzyści. Metoda BI została opracowana, aby nieść pomoc dzieciom, nastolatkom i dorosłym ze specyficznymi trudnościami w nauce i/lub zachowaniu, a także wszystkim tym osobom, które nie są w stanie w pełni realizować swojego potencjału rozwojowego. Jest także z powodzeniem wykorzystywana w treningu sportowców pełnosprawnych i niepełnosprawnych.

Serdecznie zapraszamy zarówno studentów, jak i pracowników zainteresowanych tą tematyką.

Więcej informacji na temat metody Bilateralnej Integracji:

Polska Akademia Bilateralnej Integracji: [link]

Better Movers & Thinkers Ltd: [link]