18.05.2023 10:15 - 12:30

Zakład Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych zaprasza na otwarte warsztaty szkoleniowe prowadzone przez mgra Jacka Schroedera i mgra Bartosza Góreckiego z Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań, które odbędą się 18 maja 2023 (czwartek) w godz. 10.15-12.30, w Auli AWF w Poznaniu.

Wiodącym tematem wykładu będzie przedstawienie tematyki związanej z profilaktyką i prewencją urazów u młodych zawodników (U7 – U14) w Akademii Lecha Poznań. Warsztaty zostaną podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną, podczas której zaprezentowane zostaną następujące programy: stretchingu i rollingu, propriocepcji i równowagi, mobilności tułowia i bioder oraz rozgrzewka wg protokołu RAMP.

Prowadzący to absolwenci AWF Poznań: mgr Jacek Schroeder jest fizjoterapeutą sportowym z doświadczeniem praktycznym zdobytym na wszystkich poziomach szkolenia piłkarzy (również przy zespołach seniorskich Amica Wronki, czy Lech Poznań) oraz opieką nad kadra narodową w skokach do wody. Mgr Bartosz Górecki to również doświadczony fizjoterapeuta, przez wiele lat sprawujący opiekę nad zawodnikami młodzieżowych kadr WZPN-u.