16.02.2023 18:00 - 19:00

Ostatni webinar z cyklu „Kultura z nauką (fizyczną) odbędzie się już w najbliższy czwartek, 16 lutego o g. 18.00. Wykład „GNNS, GPS, MEMS, RPE i inne, czyli jak monitorować obciążenia treningowe w piłce nożnej” wygłosi mgr Jakub Marynowicz ze Szkoły Doktorskiej AWF, koordynator przygotowania fizycznego w Akademii Lecha Poznań oraz trener przygotowania fizycznego młodzieżowej Reprezentacji Polski U-17.

Podniesienie potencjału motorycznego zawodnika, zmniejszenie ryzyka urazu czy występowania stanów chorobowych to nadrzędne cele monitorowania obciążeń treningowych. Rozwój mikrotechnologii w znaczący sposób wpłynął na możliwości związane z monitorowaniem procesu treningowego. Czy jednak technologia jest niezbędna, aby efektywnie monitorować obciążenia treningowe?

Podczas wykładu omówione zostaną narzędzia wspierające proces treningowy w zakresie jego kontroli, które mogą zostać wykorzystane na każdym etapie szkolenia sportowego. Prelegent opowie też o dotychczasowych wynikach swoich badań.

Spotkanie z cyklu „Nauka z kulturą (fizyczną)” rozpocznie się o godz. 18.00 na platformie YouTube [link]. Wydarzenie na Facebooku [link].