Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu najlepszą uczelnią European Universities Games 2022 w taekwondo. Taekwondziści z AZS AWF Poznań wywalczyli pięć medali, w tym jeden zloty, dwa srebrne i dwa brązowe.

Dagmara Haremza zdobyła złoty medal i pierwsze miejsce rankingu w kat. +73 kg, Krystian Haremza wywalczył srebrny medal i drugie miejsce w rankingu w kat. +87 kg, Adrian Wojtkowiak – również srebrny medal i 2 w rankingu w kat. +74 do 80 kg, Celestyna Siejak i Jan Gąsiorowski zdobyli brąz, Celestyna w kat. +46 kg do 49 kg, Jan w kat +58 kg do 63 kg.

– To były dobre walki, każdy medal wywalczony przynajmniej jedną walką wygraną. Na pięciu naszych zawodników przywozimy pięć medali, a ważne jest to, że zdobyliśmy je rywalizując z dobrymi zawodnikami. Dzięki tym sukcesom zostaliśmy najlepszą podczas EUG 2022 uczelnią w taekwondo – podsumował trener Łukasz Scheffler.

Dodajmy, że sekcja Taekwondo Olimpijskiego klubu AZS AWF Poznań ściśle współpracuje z uczelnią i systematycznie trenuje w obiektach Uczelni.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy!

W Igrzyskach w ogóle udział wzięło około 5 tysięcy sportowców-studentów z całej Europy.