Głównym celem tytułowego projektu jest zbadanie wpływu nauczyciela wychowania fizycznego na aktywność fizyczną uczniów w wieku 15–16 lat w czasie wolnym. Projekt pozwoli także ocenić, w jakim stopniu wsparcie ze strony innych osób może wzmocnić ten efekt.

Jest to pionierskie badanie w skali kraju, obejmujące m.in. wyposażenie uczniów w urządzenia monitorujące aktywność fizyczną. Kluczowy etap będzie stanowić 12-tygodniowa interwencja, podczas której młodzież otrzyma cotygodniowe „Zielone recepty” z zaleceniami w zakresie aktywności fizycznej.

Kierownikiem projektu jest dr n. med. Jana Krzysztoszek z Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej, specjalistka w zakresie promocji zdrowia. Nasza Uczelnia pozyskała fundusze na ten projekt w ramach programu Nauka dla Społeczeństwa II, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Więcej informacji o tym ważnym działaniu badawczym można znaleźć tu: