20.12.2023 13:00 - 18:00

Ponownie w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu odbędzie się spotkanie z czynnymi zawodowo żołnierzami jednostki wojskowej Formoza. Wydarzenie odbędzie się 20 grudnia br., tym razem poza częścią wykładową wzbogacone będzie o otwarte szkolenie z medycyny pola walki.

W jej ramach chcemy nie tylko porozmawiać z cywilami, ale też pokazać parę rzeczy, które spośród licznych procedur wojskowych przydać się mogą każdemu, kto będzie świadkiem wypadku lub zdarzenia losowego – komentuje st.chor.szt.mar. Jerzy Ciszewski, Starszy Podoficer Dowództwa JW FORMOZA.

W części szkoleniowej, “ELEMENTY TCCC – MEDYCYNA POLA WALKI”, żołnierze skupią się na pokazaniu elementów Tactical Combat Casualty Care.

Celujemy w takie techniki medycyny pola walki, które mogą przydać się każdemu w sytuacji zagrożenia życia. Wypadki chodzą po ludziach, niezależnie od tego czy jesteś operatorem, czy przechodniem. W tym znaczeniu medycyna pola walki to nic innego jak specyficzny wariant pomocy poszkodowanemu, choć w naszym wypadku, dodamy trochę wojskowej specyfiki – dodaje Jerzy Ciszewski. Z przyczyn organizacyjnych na szkolenie obowiązują zapisy.

Wydarzenie zwieńczy część wykładowa, FORMOZA: Q&A, w której „Chłopaki z Wyspy” opowiedzą, jak wygląda polska jednostka specjalna ich oczami oraz zaspokoją ciekawość uczestników wydarzenia w sesji pytań i odpowiedzi.

Zajęcia “ELEMENTY TCCC – MEDYCYNA POLA WALKI”

20 grudnia, w godz. 13:00-15:00, hol w Budynku Dydaktycznego AWF Poznań, na poziomie -1.

Zapisy za pośrednictwem formularza: [link]

lub mailem kontakt@crozt.pl.

Spotkanie FORMOZA: Q&A

20 grudnia, w godz. 16:00-18:00, sala 023/024 w Budynku Dydaktycznym AWF.

Link do wydarzenia: [link]

Organizatorem wydarzenia jest Zakład Sportów i Edukacji Obronnej AWF oraz Centrum Rozwoju Obronności „Zielony Talizman”.