Trwają zapisy na szkolenia dla kadry dydaktycznej naszej Akademii, które mają na celu podniesienie kompetencji pracowników w zakresie prowadzenia zajęć z udziałem osób z niepełnosprawnościami. Zajęcia odbywać się będą dniach od 18 do 25 maja br., Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia.Akademia, która otwarta jest na kształcenie osób z niepełnosprawnościami cały czas stara się podnosić kwalifikacje swoich pracowników. Przygotowano 5 szkoleń, które poprowadzi psycholog Joanna Dejko, której praca związana jest głównie z poradnictwem w zakresie psychologii, coachingu, mentoringu, doradztwa zawodowego.

Każdy z paneli skupiać się będzie na innej grupie osób z niepełnosprawnościami: z zaburzeniami zdrowia psychicznego, narządu wzroku, słuchu, głosu i mowy, ze spektrum autyzmu i innymi całościowymi zaburzeniami rozwojowymi oraz z chorobami przewlekłymi. Zajęcia pomogą m.in. zrozumieć, z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień osoby z niepełnosprawnościami, w jaki sposób wyrównywać szanse podczas realizacji zajęć i przeprowadzania oraz jak odpowiednio przygotować się do ich prowadzenia.

Pracownik może wziąć udział maksymalnie w dwóch szkoleniach. Ukończenie szkolenia i uzyskanie certyfikaty będą brane pod uwagę podczas rocznej oceny pracownika. Szkolenia odbywają się w ramach projektu „AWF bez barier”.
Zgłoszenia pod linkiem: [link]

W przypadku pytań prosimy o kontakt z zastępcą kanclerza – drem Damianem Dolecińskim.

TERMINY I TEMATY:
18 maja, g. 9-15
Student z zaburzeniami zdrowia psychicznego w procesie dydaktycznym
19 maja, g. 9-15
Student z niepełnosprawnością narządu wzroku w procesie dydaktycznym
20 maja, g. 9-15
Student z niepełnosprawnością narządu słuchu, zaburzeniami głosu i mowy
w procesie dydaktycznym
23 maja, g. 9-15
Student ze spektrum autyzmu i innymi całościowymi zaburzeniami rozwojowymi w procesie dydaktycznym
25 maja, g. 9-15
Student z chorobą przewlekłą (choroby układu oddechowego i krążenia, pokarmowego, układu moczowo-płciowego i inne) w procesie dydaktycznym
Więcej informacji i szczegółowy opis szkoleń znajdują się w załączniku.

Informacja o szkoleniach dla pracowników