Do najbliższej niedzieli, 5 kwietnie br., studenci AWF Poznań mogą przesyłać prace konkursowe na najciekawsze „Ćwiczenia w ramach wychowania fizycznego w warunkach domowych”. Konkurs, ogłoszony przez JM Rektora prof. AWF dra hab. Dariusza Wielińskiego, jest okazją do pokazania kreatywności, wsparcia najmłodszych i ich rodziców oraz zdobycia nagród!

W okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych w szkołach oraz wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się, w znacznym stopniu zmniejszona została ilość ruchu i aktywności fizycznej. Ze względu na aktualną sytuację JM Rektor ogłosił konkurs, w ramach którego nasi studenci mogą pomóc uczniom i ich rodzicom w zorganizowaniu domowej lekcji WF-u i zapewnieniu źródła tak ważnej aktywności fizycznej.

Konkurs skierowany jest do studentów wszystkich kierunków prowadzonych w naszej Akademii. W zaproponowanych zajęciach może wziąć udział jedna lub kilka osób, a ćwiczenia powinny być bezpieczne i możliwe do wykonania samodzielnie, z wykorzystaniem prostych sprzętów, przyborów, które prawdopodobnie są w każdym domu. Propozycję zajęć należy przygotować w formie krótkiego filmu, ok. 3-5 minut. Ćwiczenia może prezentować student lub dzieci. Link do filmiku należy przesłać do najbliższej niedzieli, 5 kwietnia br., na adres: konkurs@awf.poznan.pl.

Komisja konkursowa wyróżni trzy osoby w każdej z dwóch kategorii: ćwiczeń dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III) oraz ćwiczeń dla starszych uczniów szkoły podstawowej (klasy IV-VIII). Najciekawsze filmy zostaną udostępnione na stronie Uczelni.

Przed wysłaniem pracy konkursowej należy zapoznać się z regulaminem: Pobierz.

Zachęcamy do udziału i wsparcia najmłodszych pomysłami, jak ciekawie spędzić czas w domu!