Coraz mniej czasu mają kandydaci chcący kontynuować swoją edukację w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Możliwość rekrutacji na studia II stopnia trwa tylko do 11 września. Dla tych z Was, którzy pragną kontynuować swoją edukację na jeszcze wyższym poziomie przygotowaliśmy szeroki wybór kierunków i specjalności związanych z aktywnością fizyczną i zdrowiem. To właśnie tutaj możecie pogłębiać swoje zainteresowania, zdobywać specjalistyczną wiedzę i rozwijać umiejętności praktyczne.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat poszczególnych kierunków i specjalności, które czekają na Was. Mamy nadzieję, że w październiku spotkamy się w murach naszej Uczelni.

Wychowanie Fizyczne

Kierunek, który ma za zadanie przygotować miłośników sportu do podejmowania działalności pedagogicznej, wychowawczej i menedżerskiej w zakresie wychowania fizycznego.

Rekrutacja na studia II stopnia, to możliwość wyboru jednej z dwóch specjalności. Pierwszą z nich jest  Promocja zdrowia, której ukończenie wyposaży Was w wiedzę niezbędną do projektowania, zarządzania i realizacji działań prozdrowotnych skierowanych do różnych grup społecznych. Z kolei specjalność Wychowanie fizyczne w służbach mundurowych przygotuje naszych absolwentów do pracy jako nauczyciel wychowania fizycznego w liceach i technikach, gdzie tworzone są klasy mundurowe oraz oddziały przygotowania wojskowego.

Dodatkowo studenci tego kierunku będą realizować specjalizację instruktorską z wybranej dyscypliny sportu. Po ukończeniu studiów II stopnia, otrzymasz dyplom magistra wychowania fizycznego oraz legitymację instruktora sportu, co umożliwi Ci pracę na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego.

Sport

Studia na tym kierunku, to idealna propozycja dla wszystkich chcących połączyć swoją pasję z przyszłością. Absolwenci tego kierunku otrzymają niezbędną wiedzę i narzędzia, by stać się profesjonalnymi trenerami.

Na drugim stopniu czekają na Ciebie trzy specjalności. Organizacja i zarządzanie sportem skierowana jest dla osób, które marzą o pełnieniu funkcji zarządczych w klubach sportowych lub organizacjach sportowych. Trener osobisty, to z kolei specjalność otwierająca drzwi do pracy w pracy w  siłowniach i klubach fitness. Jeśli masz pasję do motywowania innych do osiągania swoich celów zdrowotnych, to ta specjalność jest dla Ciebie. Z kolei Trener przygotowania motorycznego pozwoli Ci uzyskać dodatkowe umiejętności trenerskie przydatne w codziennej pracy w wybranej przez siebie dyscyplinie sportowej.

Dietetyka

Dynamicznie rozwijając się branża dietetyki potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów. Podczas studiów II stopnia będziecie mogli wybrać do wyboru dwie zupełnie nowe specjalności, które przygotuję Cię do zawodu.

Pierwszą z nich jest Dietetyka i suplementacja w sporcie, która pozwoli Ci zdobyć m.in. aktualną wiedzę na temat bezpiecznych i skutecznych strategii suplementacyjnych, którą mogą być częścią procesu wsparcia żywieniowego sportowców. Z kolei Psychodietetyka zapewnia naszym absolwentom zaawansowaną i wszechstronną wiedzę z zakresu psychologicznych aspektów zdrowych nawyków żywieniowych. Wiedza zdobyta podczas tych studiów przydaje się w pracy w instytucjach sportowych, w ośrodkach medycznych, w szpitalach, w poradniach specjalistycznych.

Turystyka i Rekrutacja

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja poszerzają horyzonty oraz dostarczają kompetencje niezbędne do funkcjonowania na współczesnym rynku pracy.

Studenci II stopnia mogą wybrać jedną z trzech specjalności. Pierwszą z nich jest Zarządzaniei coaching w turystyce i rekreacji. Tutaj studenci zdobędą umiejętności rozwiązywania konfliktów w zespołach oraz podejmowania decyzji. Nauczą się również skutecznej komunikacji i negocjacji w kontekście rozwiązywania konfliktów z klientami. Z kolei Foodways w turystyce jest naszą odpowiedzą na rosnące zainteresowanie turystów kulinariami, regionalnymi kuchniami oraz uczestnictwem w różnego rodzaju aktywnościach związanych z jedzeniem. Absolwenci tej specjalności będą mogli znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach branży turystycznej. Trzecim wyborem jest specjalność Menedżer eventów sportowo-rekreacyjnych. Absolwenci tej specjalności będą przygotowani nie tylko do organizacji eventów sportowych, ale zdobędą wiedzę na temat ich roli w budowaniu wizerunku i promocji danej marki.

Taniec w Kulturze Fizycznej

Kierunek ten został stworzony z myślą o tancerzach, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Przypominamy, że jesteśmy otwarci na wszystkich studentów, którzy ukończyli I stopień studiów. Dla nas liczy się Wasza pasja!

Na II stopniu przygotowaliśmy dla Was specjalność Body & Mind. Dwuletnie studia w trybie stacjonarnym pozwolą zdobyć wiedze w zakresie skutecznego wpływu fizycznych metod prozdrowotnych i rozwojowych na dobrostan i kondycję psychofizyczną człowieka. Dzięki praktycznemu charakterowi programu nasi absolwenci uzyskają umiejętność identyfikacji i rozwiązywania problemów psychomotorycznych. Absolwenci tej specjalności będą przygotowani do pracy zarówno w zespołach specjalistów, jak i do prowadzenia własnej działalności biznesowej.

Zapraszamy do wyboru Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Nie zwlekaj – rekrutacja na II stopień trwa do 11 września. Otwórz z nami drzwi do przyszłości pełnej sportowych możliwości!