Zachęcamy wszystkich absolwentów studiów licencjackich do kontynuowania swojej edukacyjnej przygody w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu! Rekrutacja na studia II stopnia trwa tylko do 10 września 2024 roku.

Dlaczego warto wybrać AWF Poznań?

Studia II stopnia w AWF Poznań oferują szeroki wybór kierunków i specjalności, które pozwolą Ci na pogłębianie swoich zainteresowań i rozwijanie umiejętności praktycznych przydatnych w pracy zawodowej. Dzięki nowoczesnemu zapleczu dydaktycznemu oraz licznym możliwościom uczestnictwa w projektach badawczych, studenci mają szansę na wszechstronny rozwój osobisty i zawodowy. Wszystko to pod okiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej i naukowej.

Nie zapomnijcie o ważnych terminach! Małą ściągę znajdziecie na naszej infografice.

Więcej informacji na temat samego procesu rekrutacyjnego znajdziecie na stronie Uczelni.

Zastanawiasz się nad wyborem konkretnego kierunku? Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na temat naszej oferty na kierunkach: Wychowanie Fizyczne, Sport, Dietetyka, Turystyka i Rekreacja oraz Taniec w Kulturze Fizycznej.

Wychowanie Fizyczne

Decydując się na II stopień, do wyboru będziesz mieć jedną z dwóch specjalności. Pierwszą z nich jest  Promocja zdrowia, której ukończenie wyposaży Cię wiedzę niezbędną do projektowania, zarządzania i realizacji działań prozdrowotnych skierowanych do różnych grup społecznych. Z kolei specjalność Wychowanie fizyczne w służbach mundurowych przygotuje Cię do pracy jako nauczyciel wychowania fizycznego w liceach i technikach, gdzie tworzone są klasy mundurowe oraz oddziały przygotowania wojskowego.

Dodatkowo studenci tego kierunku będą realizować specjalizację instruktorską z wybranej dyscypliny sportu. Po ukończeniu studiów II stopnia otrzymasz dyplom magistra wychowania fizycznego oraz legitymację instruktora sportu, co umożliwi Ci pracę na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego.

Sport

Na kierunku Sport przygotowaliśmy dla Was trzy specjalności. Organizacja i zarządzanie sportem skierowana jest dla osób, które marzą o pełnieniu funkcji zarządczych w klubach sportowych lub organizacjach sportowych. Trener osobisty to z kolei specjalność otwierająca drzwi do pracy w siłowniach i klubach fitness, Jeśli masz pasję do motywowania innych do osiągania swoich celów zdrowotnych, to ta specjalność jest dla Ciebie. Z kolei Trener przygotowania motorycznego pozwoli uzyskać dodatkowe umiejętności trenerskie przydatne w codziennej pracy w wybranej przez siebie dyscyplinie sportowej.

Turystyka i Rekreacja

Drugi stopień oferuje również trzy specjalności. Zarządzanie i coaching w turystyce i rekreacji, tutaj studenci zdobędą umiejętności rozwiązywania konfliktów w zespołach oraz podejmowania decyzji. Nauczą się również skutecznej komunikacji i negocjacji w kontekście rozwiązywania konfliktów z klientami. Z kolei Foodways w turystyce jest naszą odpowiedzą na rosnące zainteresowanie turystów: kulinariami, regionalnymi kuchniami oraz uczestnictwem w różnego rodzaju aktywnościach związanych z jedzeniem. Absolwenci tej specjalności będą mogli znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach branży turystycznej.
Menedżer eventów sportowo-rekreacyjnych. Absolwenci tej specjalności będą przygotowani nie tylko do organizacji eventów sportowych, ale zdobędą wiedzę na temat ich roli w budowaniu wizerunku i promocji danej marki.

Dietetyka

Na drugim stopniu znajdziesz specjalność Dietetyka i suplementacja w sporcie, która pozwoli Ci zdobyć m.in. aktualną wiedzę na temat bezpiecznych i skutecznych strategii suplementacyjnych, którą mogą być częścią procesu wsparcia żywieniowego sportowców. Z kolei Psychodietetyka zapewnia naszym absolwentom zaawansowaną i wszechstronną wiedzę z zakresu psychologicznych aspektów zdrowych nawyków żywieniowych. Wiedza zdobyta podczas tych studiów przydaje się w pracy w instytucjach sportowych, w ośrodkach medycznych, w szpitalach, w poradniach specjalistycznych.

Taniec w Kulturze Fizycznej

Przygotowaliśmy dla Was specjalność Body & Mind. Dwuletnie studia w trybie stacjonarnym pozwolą zdobyć wiedze w zakresie skutecznego wpływu fizycznych metod prozdrowotnych i rozwojowych na dobrostan i kondycję psychofizyczną człowieka. Dzięki praktycznemu charakterowi programu absolwenci uzyskają umiejętność identyfikacji i rozwiązywania problemów psychomotorycznych. Absolwenci tej specjalności będą przygotowani do pracy zarówno w zespołach specjalistów, jak i do prowadzenia własnej działalności biznesowej.

Rekrutacja w filii AWF Poznań w Gorzowie Wielkopolskim

Trwa również rekrutacja na studia I i II stopnia w naszej filii w Gorzowie Wielkopolskim. Przygotowaliśmy tam dla Was możliwość podjęcia studiów na kierunkach: Wychowanie Fizyczne, Dietetyka oraz Fizjoterapia (I stopień). Tutaj koniec rejestracji elektronicznej nastąpi 25 lipca. W przypadku studiów II stopnia możecie aplikować na nie do 12 września. Czekają tam na Was cztery specjalności na kierunku Wychowanie Fizyczne: Trener osobisty, Trener sportu, Menadżer sportu oraz Promotor zdrowia.

Więcej informacji znajdziecie w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Serdecznie zapraszamy do podjęcia studiów II stopnia w AWF Poznań – miejscu, gdzie pasja łączy się z profesjonalizmem!