Nazwa Kursu:

KURS INSTRUKTORA SPORTU AWF – część ogólna (teoretyczna)

Cel zajęć:

Teoretyczne przygotowanie kursantów do roli Instruktora Sportu AWF.
Pozwala na zdobycie wiedzy teoretycznej  i kompetencji praktycznych odpowiadających Instruktorowi Sportu  AWF w danej dyscyplinie kierunkowej. Po ukończeniu kursu Instruktorzy mogą pracować w związkach sportowych, klubach sportowych i rekreacyjnych, ośrodkach sportowych , rekreacyjnych i ośrodkach kultury. Ponadto osoby kończące kurs mogą również pracować w środowiskach szkolnych w ramach lekcji wychowania fizycznego oraz na obozach sportowych i koloniach co umożliwia podniesienie kwalifikacji nauczycieli.

Uzyskane uprawnienia zawodowe są zgodne z Ustawą o Sporcie oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Opis Kierunku:

Część ogólna (teoretyczna) kursu jest wspólna programowo dla każdej specjalizacji sportowej i obejmuje szeroki przekrój kształcenia; obejmuje takie przedmioty jak: m.in. teoria sportu, aspekty medyczne treningu, fizjologię wysiłku, anatomię, biomechanikę, biochemię, psychologię sportu i pedagogikę.

Profil studenta (dla kogo?):

Kursanci, którzy ukończyli studia na Akademii na kierunku Sport lub Wychowanie Fizyczne, obejmujące w ich programie specjalizację instruktora Sportu lub posiadający tytuł instruktora Sportu jak również Ci, którzy posiadają zaświadczenie o ukończeniu części ogólnej kursu (podstaw teoretycznych) są zwolnieni z części ogólnej kursu.

Kandydaci na tytuł Instruktora Sportu AWF powinni być:
– pełnoletni,
– mieć co najmniej średnie wykształcenie,
– przedstawić, pisemne oświadczenie o niekaralności.

Czas trwania:

Zajęcia odbywają sie w trybie weekendowym (soboty, niedziele).
kurs obejmuje 60 godzin, czyli ok. 3 – 4 weekendy.

Termin rozpoczęcia:

Prowadzona jest rekrutacja ciągła. Termin rozpoczęcia uzależniony jest od zebrania minimalnej grupy osób.

Świadectwo ukończenia:

Zaświadczenie o ukończeniu części ogólnej kursu, a po ukończeniu cz. specjalistycznej (integralnej części kursu) kursant otrzymuje Legitymację Instruktora Sportu AWF z danej dysypliny kierunkowej.

Kierownik Kierunku:

Kurs organizowany przez CDKiS.

Program:

Obejmuje takie przedmioty jak: m.in. teoria sportu, aspekty medyczne treningu, fizjologię wysiłku, anatomię, biomechanikę, biochemię, psychologię sportu i pedagogikę.

Koszt uczestnictwa:

500 zł, opłata jednorazowa lub w dwóch równych ratach (I rata płatna przed rozpoczęciem zajęć, II rata płatna
do końca trwania kursu).

Informacje dotyczące wpłat:

Wpłat należy dokonywać – po otrzymaniu maila z informacją o rozpoczęciu kursu – przelewem na konto:

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
ul. Królowej Jadwigi 27/39,