Nazwa Kursu:

KURS INSTRUKTORA SPORTU AWF — część specjalistyczna z wybranej dyscypliny kierunkowej

Cel zajęć:

– zdobycie wiedzy teoretycznej związanej z daną wybraną dyscypliną (np. gimnastyka sportowa, LA, piłka siatkowa, judo, hokej na trawie, pływanie, boks itp.),

– podniesienie sprawności indywidualnej,

– opanowanie metodyki nauczania,

– opanowanie wiedzy z zakresu treningu sportowego, znajomość i umiejętności techniczne,

– znajomość przepisów gry i reguł sędziowania,

– opanowanie wiedzy z zakresu organizacji imprezy sportowej,

– przygotowanie uczestników do prowadzenia zajęć treningowych na różnychpoziomach zaawansowania.

Po ukończeniu kursu  i pozytywnym zdaniu egzaminu końcowego, absolwenci mogą pracować w związkach sportowych, klubach sportowych  i rekreacyjnych, ośrodkach sportowych, rekreacyjnych i kultury. Ponadto osoby kończące kurs mogą również pracować w środowiskach szkolnych w ramach lekcji wychowania fizycznego oraz na obozach sportowych i koloniach co umożliwia podniesienie kwalifikacji nauczycieli. Uzyskane uprawnienia zawodowe są zgodne z ustawą o sporcie oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Podstawa prawna:

1. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

2. Ustawa o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów.

3. Ustawa o sporcie.
4. Porozumienie AWF w sprawie kwalifikacji zawodowych w sporcie z dnia 5 lipca 2013 roku.

Opis kierunku:

Część specjalistyczna (praktyczna i teoretyczna) typowa dla danej dyscypliny kierunkowej.

Zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych, warunkujących uzyskanie stopnia instruktora sportu w danej dyscyplinie kierunkowej (wybranej z listy).

Profil studenta (dla kogo?):

Kursanci, którzy ukończyli studia na Akademii na kierunku Sport lub Wychowanie Fizyczne, obejmujące w ich programie specjalizację instruktora Sportu lub posiadający tytuł instruktora Sportu jak również ci którzy posiadają zaświadczenie o ukończeniu części ogólnej kursu (podstaw teoretycznych) są zwolnieni z części ogólnej kursu. Wówczas zobowiązani są wyłącznie do odbycia cz. specjalistycznej określonej dyscypliny.

Kandydaci na tytuł Instruktora Sportu AWF powinni być:

– pełnoletni,

– mieć co najmniej średnie wykształcenie,

– przedstawić, pisemne oświadczenie o niekaralności.

Czas trwania:

Zajęcia odbywają się w trybie weekendowym (soboty i niedziele).
Kurs obejmuje 90 godzin, czyli: 6 – 7 weekendów.

Termin rozpoczęcia:

Prowadzona jest rekrutacja ciągła. Można zapisywać się przez cały rok na dane dyscypliny. Termin uruchomienia cz. specjalistycznej uzależniony jest od uzbierania się minimalnej grupy.

Świadectwo ukończenia:

Po ukończeniu cz. specjalisycznej (integralnej części kursu) kursant otrzymuje Legitymację Instruktora Sportu AWF z danej dysypliny kierunkowej.

Kierownik Kierunku:

Specjaliści — Trenerzy z danej dyscypliny Kierunkowej.

Program:

Odrębny dla danej dyscypliny Kierunkowej, dotyczy metodyki zajęć, nauczania techniki i treningu danej dyscypliny, obejmuje zarys historii oraz naukę przepisów i sędziowania w danej dyscyplinie kierunkowej.

Koszt uczestnictwa:

1200 zł,opłata jednorazowa lub w dwóch równych ratach (I rata płatna przed rozpoczęciem zajęć, II rata płatna do końca trwania kursu).

Informacje dotyczące wpłat:

Wpłat należy dokonywać – po otrzymaniu maila z informacją o rozpoczęciu kursu – przelewem na konto:

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
ul. Królowej Jadwigi 27/39,

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna
86 1020 4027 0000 1902 1271 4947

Tytułem: nazwisko i imię, Kurs Instruktora Sportu cz. specjalistyczna, dyscylina:…………………, rok