Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025

Zapraszamy kandydatów!

Senat Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu uchwalił warunki rekrutacji do naszej Szkoły Doktorskiej na rok akademicki 2024/2025. Wszystkich zainteresowanych karierą naukową w naszej Uczelni serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zasadami o procedurami rekrutacji w zakładce Rekrutacja.

Recruitment for the academic year 2024/2025

Candidates are welcome!

The Senate of the Poznan University of Physical Educaton has adopted the terms and conditions of the recruitment to our Doctoral School for the academic year 2024/2025. All those interested in a research career at our University are cordially invited to familiarize themselves with the recruitment rules and procedures available under the Recruitment bookmark.