p.o. Dziekana ZWKF w Gorzowie Wlkpdr hab. Leszek Zguczyński

W 1985 r. ukończył studia magisterskie z wychowania fizycznego w gorzowskiej Filii AWF w Poznaniu. Pracę zawodową rozpoczął na macierzystej Uczelni jako asystent w Zakładzie Anatomii.

W swojej pracy naukowej zaangażował się w nowatorskie na gorzowskim wydziale badania Centralnego Układu Nerwowego pod kierownictwem prof. Romana Zimnego. Badania dotyczyły połączeń neuronalnych pomiędzy ośrodkami pnia mózgu a móżdżkiem i ich wpływem na koordynację ruchów. W roku 1996 z powyższej tematyki obronił doktorat na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Jest autorem i współautorem licznych publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych, na podstawie których w roku 2013 uzyskał stopień doktora habilitowanego na Wydziale Fizykoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Żonaty, ma córkę, interesuje się sportem, muzyką, w wolnych chwilach maluje i rzeźbi.

Jednostki podległe Dziekanowi Zamiejscowego Wydziału
Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp.:

Rozwiń wszystko

Budynek Główny ZWKF
ul. Estkowskiego 13
66-400 Gorzów Wielkopolski

mgr Sylwia Łopato-Szafratowicz — koordynator Dziekanatu ZWKF

Budynek Główny ZWKF, pok. 109C
e-mail: s.lopato@awf-gorzow.edu.pl
tel.: 573 337 230

mgr Ewelina Spiliszewska — starszy referent ds. obsługi studenta kierunku Fizjoterapia

Budynek Główny ZWKF, pok. 111